portal.legnica.eu FOTOGALERIE ZDJĘĆ
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Jednym pasem na Sikorskiego
Jednym pasem na Sikorskiego
grafika

Firma Berger Bau Polska, wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego rozpoczęła roboty na jezdni, chodniku i ścieżce rowerowej od skrzyżowania z ul. Wrocławską do ronda turbinowego. Ten pas ruchu został zamknięty. Ruch odbywa się dwukierunkowo drugim pasem. Taki stan potrwa przez miesiąc.

Roboty, które się rozpoczęływ środę (12 lipca) , polegają na rozbiórce nawierzchni jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej. Wcześniej rozpoczęto przebudowę na skrzyżowaniach z Klonową i Wrocławską

Przypomnijmy. Zakres inwestycji obejmuje m.in.: rozebranie istniejących konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, a później ich przebudowę, wymianę krawężników i wykonanie ścieków z kostki betonowej. W ramach tego zadania zbudowana też będzie zatoka autobusowa.

przebudowa sikorskiego

Inwestycja ta, o wartości ok. 2,4 mln zł, jest drugim etapem zadania „Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni w ciągu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego w Legnicy”. Wcześniej przebudowany został odcinek od Ronda Niepodległości (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Iwaszkiewicza. Tutaj powstało też rondo turbinowe, a także nowy przystanek za skrzyżowaniem Sikorskiego z Iwaszkiewicza.

przebudowa sikorskiego

opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12-07-2017 | wyświetleń: 343
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje