Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Przebudowa ul. Marsa. Zmiany w ruchu
Przebudowa ul. Marsa. Zmiany w ruchu
grafika

Firma Budrim, wykonawca przebudowy ul. Marsa, poinformowała o wprowadzeniu, w tym rejonie nowej, tymczasowej organizacji ruchu. Jest to związane z kolejnym etapem prac drogowych.

Na ul. Marsa można już wjechać od strony al. Piłsudskiego i ul. Górniczej. Zamknięty jest natomiast odcinek jezdni oraz chodnika od skrzyżowania z Jowisza do Plutona. Ruch pieszy odbywa się chodnikiem przebiegającym przy budynku. Wykonawca prosi jednocześnie o nieparkowanie na wskazanym odcinku ulicy oraz o usunięcie zaparkowanych wcześniej pojazdów.

Przebudowa ul. Marsa, od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Plutona kosztować będzie 1 milion 824 tys. zł. Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni (wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę betonową), parkingów, chodników, zjazdów, wykonanie progów płytowych i powierzchni spowalniających. Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa z dobudową nowych odcinków, powstaną studnie i studzienki odwadniające wraz z przykanalikami, pasy zieleni i trawniki. Planowany termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

Przebudowa ul. Marsa to kolejna inwestycja drogowa na osiedlu Kopernika. W poprzednich latach przebudowane zostały ulice Neptuna i Plutona. W ramach tej inwestycji zmodernizowano także skrzyżowanie ul. Plutona z Neptuna. Wcześniej przebudowano ul. Moniuszki, Galaktyczną i Oś Kartuską na odcinku od Neptuna do Marsa.

przebudowa ul. Marsa

opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 11-09-2017 | wyświetleń: 1064
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje