portal.legnica.eu FOTOGALERIE ZDJĘĆ
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Inteligentne i bezpieczne przejścia dla pieszych
Inteligentne i bezpieczne przejścia dla pieszych
grafika

Jeszcze w październiku w Legnicy powstaną dwa bezpieczne, aktywne, oparte na inteligentnej technologii przejścia dla pieszych.

Jedno na skrzyżowaniu ul. Złotoryjskiej z Asnyka, w okolicach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Drugie na przejściu przez Wrocławską przy pierwszej bramie cmentarnej przed skrętem w Polarną.

Nowy, pilotażowy w naszym mieście system, będzie aktywnie wykrywać pieszego i ostrzegać kierowców. Umieszczone w jezdni elementy ledowe zaczną automatycznie pulsować intensywnym,  białym światłem ostrzegawczym, gdy przed przejściem pojawi się pieszy. Jednocześnie kierowca zbliżającego się do przejścia samochodu zobaczy pulsujące światło żółte.

Przejście na Wrocławskiej będzie dodatkowo wyposażone w jeszcze jedno rozwiązanie. Na pasach ruchu w odległości 20 metrów od zebry położona zostanie specjalna, antypoślizgowa nawierzchnia, zapewniająca skrócenie drogi hamowania samochodu.

zebra

Prace przy budowie przejść rozpoczną się niebawem. Wykonawca inwestycji, firma Euroasfalt z Olsztyna, wprowadzi tymczasową organizację ruchu na Wrocławskiej już 22 października, w niedzielę. Będą tam wyłączane naprzemiennie poszczególne pasy ruchu. Na ul. Złotoryjskiej prace ruszą dzień później, a tymczasowa organizacja będzie polegała na ręcznym kierowaniu ruchem. Wykonawca, z powodu możliwych utrudnień, apeluje do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowań

Prace, warte ok. 130 tys. zł, zgodnie z deklaracją wykonawcy, powinny być zakończone 26 października.

opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 18-10-2017 | wyświetleń: 1204
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje