portal.legnica.eu FOTOGALERIE ZDJĘĆ
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Legnica znowu stolicą europejskiego łucznictwa
Legnica znowu stolicą europejskiego łucznictwa
grafika

Europejska Federacja Łucznicza przyznała naszemu miastu organizację mistrzostw Starego Kontynentu. Impreza zaplanowana jest w dniach 26 sierpnia - 1 września 2018 roku.

- Przygotowania rozpoczynamy już teraz, bo to prestiżowa impreza sportowa, wymagająca ogromu pracy organizacyjnej, logistycznej i merytorycznej – mówił dziś (9 listopada) prezydent Tadeusz Krzakowski podczas spotkania z odpowiedzialnymi właśnie za organizację Józefem Baściukiem, szefem OSŁ Strzelec i Małgorzatą Szałańską.

Swoją obecność na Mistrzostwach Europy w Legnicy zapowiedzieli już łucznicy z 35 państw na czele z prezydentem Światowej Federacji Łuczniczej. Pierwszego dnia (26 sierpnia) w Sali Królewskiej odbędzie się kongres Federacji Europejskiej wraz z wyborami nowych władz tej organizacji. Kolejne dni - to uroczyste otwarcie w Rynku, zmagania zawodników na obiektach w parku Miejskim i finał planowany również w Rynku. Goście zamieszkają w legnickich hotelach.

Podczas spotkania prezydent Legnicy zaproponował, by program mistrzostw uzupełnić o nawiązujący do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości dodatkowy turniej o Puchar Niepodległej.

Przypomnijmy, że Legnica ma już bogate doświadczenia w organizowaniu imprez łuczniczych rangi europejskiej i światowej. W 2009 roku odbył się u nas Puchar Europy Juniorów, w 2011 – Mistrzostwa Świata Juniorów, w roku 2014 – Akademickie Mistrzostwa Świata, a w 2017 – Puchar Europy Seniorów.

opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09-11-2017 | wyświetleń: 185
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje