portal.legnica.eu FOTOGALERIE ZDJĘĆ
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Złodziej biżuterii złapany przez studentów
Złodziej biżuterii złapany przez studentów
grafika

Legniccy studenci ujęli po pościgu bandytę, który napadł i obrabował punkt skupu złota w centrum miasta. Przestępca został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Do napadu doszło 7 listopada. Jak informuje mł. asp. Iwona Król–Szymajda z legnickiej policji, 24–letni legniczanin w jednym z punktów skupu złota ukradł biżuterię wyłożoną na tacy i uciekł. Miał jednak pecha, bo obok tego sklepu przechodziło dwóch studentów, którzy usłyszeli najpierw wołanie o pomoc pracownicy, a chwilę później zobaczyli wybiegającego z placówki mężczyznę. Ruszyli w pościg i zatrzymali przestępcę. Natychmiast powiadomili policję. 

- Po zatrzymaniu przez dwóch studentów mężczyzna oferował im w zamian za uwolnienie skradzioną biżuterię – mówi Iwona Król – Szymajda. – Gdy odmówili, groził im nożem, który jeden z studentów mu wytrącił. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Zatrzymany ma bogatą kartotekę policyjną. Był karany za kradzieże. Działał w warunkach recydywy.

- Studenci w wieku 19 i 21 – lat wykazali się olbrzymią odwagą i natychmiastową reakcją na wołanie o pomoc – dodaje pani aspirant. - Dzięki ich postawie sprawca tego przestępstwa nie uniknie odpowiedzialności. Należy im się uznanie i pochwała.

opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10-11-2017 | wyświetleń: 1138
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje