Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Opowieść wigilijna z Ocelotem
Opowieść wigilijna z Ocelotem
grafika

Artyści z Teatru Ocelot zagrają w spektaklu „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa wystawianym w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Spektakle na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego prezentowane są od 5 do 17 grudnia 2017.

To wyjątkowe widowisko ma szansę stać się unikatowym wydarzeniem kulturalnym 2017 roku. Przedstawienie jest połączeniem żywiołów ruchu, tańca, pantomimy i akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego, w którym role aktorskie zostały napisane jako adaptacja literackiego pierwowzoru. Magiczne widowisko rodzinne.

W ponad siedemdziesięcioletniej historii Teatru Polskiego we Wrocławiu nie było tego rodzaju wydarzenia. Marzenie o syntezie sztuk jest tak stare, jak teatr, jednak do prób jego realizacji dochodzi nieczęsto. W Teatrze Polskim po raz pierwszy.

W czasie piętnastoletniej działalności na arenie międzynarodowej Teatr Ocelot brał udział w wielu prestiżowych świątecznych projektach artystycznych na terenie Niemiec, Austrii oraz Hiszpanii.

Świąteczne wydarzenie zrealizowali twórcy:

• Bogdan Zając – trzykrotny mistrz świata w akrobatyce sportowej, uznany artysta Cirque du Soleil, trener i konsultant akrobatyczny największych światowych produkcji Franco Dragone i Cirque du Soleil.

• Beata Zając – scenarzystka i reżyserka widowisk sztuki ruchu. Dyrektor artystyczna Teatru Ocelot, wyreżyserowała większość jego prezentacji i widowisk artystycznych. Sprawowała nadzór artystyczny nad międzynarodowymi projektami.

• Cezary Morawski – dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, wykładowca akademicki w uczelniach artystycznych, dyrektor międzynarodowego festiwalu teatralnego, aktor znany z ról wybitnych i popularnych, reżyser około 40 spektakli w Polsce oraz za granicą (głównie w Niemczech).

Po wybranych spektaklach Opowieści wigilijnej odbędą się specjalne warsztaty – spotkania z twórcami przedstawienia. Zapraszamy na nie w terminach:

• 6, 8, 9, 13, 14 i 15 grudnia po spektaklach dla dzieci i młodzieży zaczynających się o godzinie 10:00,

• 9, 10, 16 i 17 grudnia po spektaklach zaczynających się o godzinie 15:00.

Wszelkich niezbędnych informacji udziela Dział marketingu. http://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienia/opowiesc-wigilijna

Rezerwacja biletów: (+48) 71 316 07 77–78.

opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 04-12-2017 | wyświetleń: 155
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje