Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Szachowi arcymistrzowie w Legnicy
Szachowi arcymistrzowie w Legnicy
grafika

Mocną obsadę będzie miał XXXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, który zostanie rozgrany w Legnicy w dniach 7-13 grudnia w Letia Business Center codziennie od godz. 15.30.

W zawodach wystartuje 10 zawodników z Ukrainy, Czech i Polski, w tym czterech arcymistrzów. Faworytami będą: Paweł Czarnota, Łukasz Cyborowski, Mikhail Simantsew i Alexy Kislinski.

Wystąpi także trzech bardzo młodych zawodników, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów. Paweł Teclaf, mimo swoich 14 lat, prezentuje bardzo wysoki poziom. Jest 6-krotnym Mistrzem Polski Juniorów w różnych kategoriach wiekowych oraz aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata do lat 14. Mikołaj Tomczak jest aktualnym Mistrzem Polski Juniorów do lat 18 w szachach szybkich. Na turnieju w Grazu wypełnił pierwszą normę arcymistrzowską. Zadebiutuje 17-letni zawodnik Miedzi Kacper Grela. W roku 2017 zdobył trzy medale Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18 w szachach klasycznych, szybkich oraz błyskawicznych. Barw Klubu Szachowego Miedź Legnica bronili będą ponadto mistrzowie międzynarodowi - Marcin Sieciechowicz, Pavel Simacek oraz Tadeas Kriebel. Taka mieszanka rutyny z młodością z pewnością zaowocuje ciekawymi pojedynkami.   Szczegóły turnieju oraz transmisję online z rozgrywanych partii można zobaczyć na stronie  www.pucharwojewody.legnica.pl.

opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 06-12-2017 | wyświetleń: 92
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje