Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Legnica w bajecznej iluminacji
Legnica w bajecznej iluminacji
grafika
Dołączone galerie zdjęć:
grafika
Dodano:
07-12-2017
Liczba zdjęć:
113

W Mikołajki (6 grudnia) odbyła się uroczysta inauguracja Bożonarodzeniowych iluminacji. Wydarzenie zgromadziło w sercu miasta setki legniczan i gości. Były urokliwe światła, wiele tradycyjnych świątecznych postaci i poczęstunek słodkościami.

Odpalenie iluminacji miejskich to wydarzenie, na które legniczanie czekają cały rok. Tłumnie przybywają wówczas na Rynek, aby wspólnie odliczyć sekundy do godziny 17. i rozbłyśnięcia przepięknych dekoracji.

W tym roku mogą podziwiać dwie nowe instalacje: anielskie skrzydła, umieszczone niedaleko Filipka, oraz Mikołaja na motocyklu z koszem, który stanął przy fontannie Neptuna.

- Ogromnie się cieszę, że mogę tu być z Państwem, by wspólnie doświadczać niezwykłego nastroju. W tym roku nasza bajkowa Legnica zyskała nowe ozdoby, które, jak mam nadzieję, przypadną Państwu do gustu – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski, życząc wszystkich udanej zabawy.

Legniczanie tłumnie ruszyli więc do zwiedzania świetlistych dekoracji. Największą popularnością cieszył się nowy Mikołaj motocyklista, którym zachwycali się zarówno najmłodsi, jak i dorośli. - Ta iluminacja jest wspaniała. Rewelacja, że co roku miasto zaskakuje nas czymś nowym – cieszyła się jedna z legniczanek.

Mieszkańcy i goście spotkać mogli w Rynku również m.in. Świąteczny Patrol straży miejskiej, Olafa i Else, elfy oraz inne bajeczne postacie. Był też Mikołaj Antonio, któremu warunki atmosferyczne uniemożliwiły lot po niebie. Swoimi saniami wjechał więc na Rynek, by rozdawać dzieciom słodycze.

inauguracja świątecznej iluminacji 2017

W tym roku mikołajkowe atrakcje czekały na legniczan już od godz. 11.00. W palmiarni i mini-zoo można było spotkać Mikołaja i otrzymać od niego prezent, przejechać się jego powozem, wziąć udział w warsztatach plastycznych czy też w wielkiej zabawie muzycznej.

Legnickie iluminacje należą do najpiękniejszych w kraju. W ubiegłym roku miasto po raz czwarty z rzędu zdobyło tytuł najpiękniej oświetlonego na Dolnym Śląsku.

inauguracja świątecznej iluminacji 2017

inauguracja świątecznej iluminacji 2017

inauguracja świątecznej iluminacji 2017

inauguracja świątecznej iluminacji 2017

opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 07-12-2017 | wyświetleń: 118
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje