Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Świetny występ legnickich taekwendoków

16.05.2017

Trzy medale – złoty i dwa srebrne wywalczyli zawodnicy legnickiego klubu LKT podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do, które rozegrane zostały w Dąbrowie Białostockiej. Legniczanie w tych zawodach zdobyli łącznie 45 punktów w klasyfikacji ministerialnego systemu sportu młodzieżowego.

Medaliści:

- Kamila Kolanowska – złoty medal w walkach pow. 65 kg,

- Maciej Blicharski – srebrny medal w walkach pow. 75 kg,

- Aleksandra Serafin – srebrny medal w walkach pow. 65 kg.

W Mistrzostwach Polski wystartowało 119 zawodników z 42 klubów, którzy prawo startu w turnieju wywalczyli w kwalifikacjach makroregionalnych. LKT Legnica w klasyfikacji punktowej uplasował się na wysokim 8. miejscu. Tegoroczny dorobek legnickiego klubu to już 62 punkty, które wliczane są do rankingów województw, gmin i klubów rokrocznie prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem dla juniorów pretendujących do reprezentacji Polski, która w dniach 9–16 października wystartuje w XX Mistrzostwach Świata Dublin 2017. Bardzo dobra postawa w Dąbrowie Białostockiej Kamili Kolanowskiej i Maciej Blicharskiego już zapewniły im udział w tym światowym czempionacie.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 16.05.2017 | Wyświetleń: 292