Jednym pasem na Sikorskiego

Jednym pasem na Sikorskiego
12.07.2017

Firma Berger Bau Polska, wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego rozpoczęła roboty na jezdni, chodniku i ścieżce rowerowej od skrzyżowania z ul. Wrocławską do ronda turbinowego. Ten pas ruchu został zamknięty. Ruch odbywa się dwukierunkowo drugim pasem. Taki stan potrwa przez miesiąc.

Roboty, które się rozpoczęływ środę (12 lipca) , polegają na rozbiórce nawierzchni jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej. Wcześniej rozpoczęto przebudowę na skrzyżowaniach z Klonową i Wrocławską

Przypomnijmy. Zakres inwestycji obejmuje m.in.: rozebranie istniejących konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, a później ich przebudowę, wymianę krawężników i wykonanie ścieków z kostki betonowej. W ramach tego zadania zbudowana też będzie zatoka autobusowa.

przebudowa sikorskiego

Inwestycja ta, o wartości ok. 2,4 mln zł, jest drugim etapem zadania „Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni w ciągu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego w Legnicy”. Wcześniej przebudowany został odcinek od Ronda Niepodległości (wraz z rondem) do skrzyżowania z ul. Iwaszkiewicza. Tutaj powstało też rondo turbinowe, a także nowy przystanek za skrzyżowaniem Sikorskiego z Iwaszkiewicza.

przebudowa sikorskiego

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 12.07.2017 | Wyświetleń: 28
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy