Legnica znowu stolicą europejskiego łucznictwa

Legnica znowu stolicą europejskiego łucznictwa
09.11.2017

Europejska Federacja Łucznicza przyznała naszemu miastu organizację mistrzostw Starego Kontynentu. Impreza zaplanowana jest w dniach 26 sierpnia - 1 września 2018 roku.

- Przygotowania rozpoczynamy już teraz, bo to prestiżowa impreza sportowa, wymagająca ogromu pracy organizacyjnej, logistycznej i merytorycznej – mówił dziś (9 listopada) prezydent Tadeusz Krzakowski podczas spotkania z odpowiedzialnymi właśnie za organizację Józefem Baściukiem, szefem OSŁ Strzelec i Małgorzatą Szałańską.

Swoją obecność na Mistrzostwach Europy w Legnicy zapowiedzieli już łucznicy z 35 państw na czele z prezydentem Światowej Federacji Łuczniczej. Pierwszego dnia (26 sierpnia) w Sali Królewskiej odbędzie się kongres Federacji Europejskiej wraz z wyborami nowych władz tej organizacji. Kolejne dni - to uroczyste otwarcie w Rynku, zmagania zawodników na obiektach w parku Miejskim i finał planowany również w Rynku. Goście zamieszkają w legnickich hotelach.

Podczas spotkania prezydent Legnicy zaproponował, by program mistrzostw uzupełnić o nawiązujący do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości dodatkowy turniej o Puchar Niepodległej.

Przypomnijmy, że Legnica ma już bogate doświadczenia w organizowaniu imprez łuczniczych rangi europejskiej i światowej. W 2009 roku odbył się u nas Puchar Europy Juniorów, w 2011 – Mistrzostwa Świata Juniorów, w roku 2014 – Akademickie Mistrzostwa Świata, a w 2017 – Puchar Europy Seniorów.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 09.11.2017 | Wyświetleń: 15
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy