Legnicki Rower Miejski – podsumowanie sezonu

Legnicki Rower Miejski – podsumowanie sezonu
27.11.2017

Każdego miesiąca padały rekordy wypożyczeń. W ciągu siedmiu miesięcy skorzystaliśmy z Legnickiego Roweru Miejskiego 39 tysięcy razy. Sezon kończy się w czwartek (30 listopada). W latach następnych  system zostanie rozszerzony.  

- Rower miejski stał się niewątpliwym hitem sezonu 2017. Był atrakcją miasta, a legniczanie go pokochali.  Mieliśmy znacznie więcej stacji i pojazdów niż w poprzednim sezonie. Każdego miesiąca padały rekordy wypożyczeń - mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Statystyka. Średni czas jednego wypożyczenia w tym roku to 29 minut i 4 sekundy. To dłużej, niż ogólnopolska średnia. Najpopularniejszym miesiącem wypożyczeń był sierpień. Rowery wypożyczono wtedy 8176 razy, co oznacza średnio niemal 11 wypożyczeń na godzinę przez całą dobę i przez 31 dni. Zarejestrowanych jest ponad 4100 użytkowników. Z rowerów w Legnicy skorzystało również ponad 500 osób, które wcześniej miały konta w innych systemach Nextbike, m.in. we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Wypożyczyli oni rowery aż ponad 5300 razy.

-System LRM wzbogaca ekologiczny charakter transportu publicznego i jego atrakcyjność, a wśród mieszkańców zapanowała moda na rowerowe eskapady. W kolejnych trzech latach zamierzamy ten system rozszerzać – dodaje prezydent.

W  tym roku legniczanie mogli już korzystać z nowych ścieżek rowerowych, m.in. z ul. Grabskiego przez Jaworzyńską do obwodnicy zachodniej, a od grudnia będą mogli jeździć wzdłuż zbiorczej drogi południowej przez nowy most na rzece Kaczawie.

- Legnica to rowerowe miasto. Pokazały to wyniki ubiegłorocznego pilotażu, a potwierdziły wyniki tego sezonu. 39 tysięcy wypożyczeń to wynik, który pokazuje, że mieszkańcy chcą roweru miejskiego w Legnicy – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Legnickiego Roweru Miejskiego.

Kompatybilność systemów Nextbike jest bardzo ceniona przez użytkowników. To szczególnie praktyczne dla osób często podróżujących oraz dojeżdżających do pracy czy szkoły do innego miasta. Wielu mieszkańców potrafiło jednego dnia dojechać rowerem na dworzec w Legnicy, wsiąść do pociągu do Wrocławia, tam wypożyczyć rower, by dojechać na uczelnię lub do pracy, a potem powtórzyć ten proces w drugą stronę po południu. Rower stał się tym samym elementem systemu transportu intermodalnego.

Najpopularniejsze stacje Legnickiego Roweru Miejskiego:

1.      pl. Wilsona

2.      Piłsudskiego/ Horyzontalna

3.      pl. Słowiański

4.      Dworcowa (Dworzec kolejowy)

5.      Jaworzyńska (SP10)

Najpopularniejsze trasy:

1.      pl. Wilsona do Piłsudskiego/ Horyzontalna

2.      Piłsudskiego/ Horyzontalna do pl. Wilsona

3.      Piłsudskiego/ Horyzontalna do Piłsudskiego/Rondo Niepodległości

4.      pl. Wilsona do Jaworzyńska (SP10)

5.      Piłsudskiego/Rondo Niepodległości do Piłsudskiego/ Horyzontalna

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 27.11.2017 | Wyświetleń: 29
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy