Oni ratują ludzkie życie

Oni ratują ludzkie życie
24.11.2017

Działają bezinteresownie i szlachetnie, oddając cząstkę siebie innym. To honorowi dawcy krwi. Ich doroczne święto - Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża (22-26 listopada), odbyło się 23 listopada w legnickim Ratuszu.

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 3

Na zaproszenie prezydenta przybyło trzydziestu dawców w różnym wieku i o różnych zawodach. - Spełniają państwo niezwykle ważną rolę w ratowaniu ludzkiego życia. Prezydent Tadeusz Krzakowski prosił o przekazanie Wam wyrazów najwyższego szacunku, gratulacji i podziękowań – witała gości zastępczyni prezydenta Dorota Purgal. – Jednorazowo oddając 450 mililitrów najcenniejszego daru, ratujecie życie nawet trzem osobom, które bez tego nie miałyby szans – dodała.

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 1

Rekordzistą wśród obecnych na uroczystości dawców był pan Stefan Lepa, który użyczył już innym ponad 70 litrów własnej krwi, a pamiętać trzeba, że człowiek ma jej w organizmie ok. 5-6 litrów.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Beata Kozłowska, kierownik terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz dyrektor legnickiego szpitala Krystyna Barcik.

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 2

- Dziękujemy dawcom za ich bezinteresowną pomoc w ratowaniu życia ludzkiego – mówiła pani kierownik, podkreślając że ostatnio w Legnicy powstały aż trzy nowe kluby krwiodawców, w tym jeden strażacki. Dyrektor szpitala powiedziała, że stawiając się na każdy apel służby zdrowia, zaskarbiają sobie ogromną wdzięczność pacjentów. Wszyscy uczestnicy spotkania, oprócz gratulacji, otrzymali też sympatyczne upominki.

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 4

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 5

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 6

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 7

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 7

Honorowi Dawcy Krwi Legnica 2017 7

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 24.11.2017 | Wyświetleń: 59
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy