Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych
30.10.2017

Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym informuje, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku z dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie cmentarza przy ul. Wrocławskiej.

Czasowa organizacja ruchu składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy będzie obowiązywał w dniu Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada 2017 r. w godzinach od 8.00 do 20.00. Z ruchu kołowego wyłączona zostanie ul. Wrocławska na odcinku od ul. Neptuna do Gwiezdnej, za wyjątkiem autobusów MPK, taxi, busów, oraz dostaw kwiatów i zniczy.

Zakaz ruchu będzie obowiązywał także na al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Kazimierza Wielkiego oraz na ul. Kwiatowej na odcinku od Cmentarnej do al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA.

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Dmowskiego, na ul. Kwiatowej - odcinek od ul. Cmentarnej do ul. Kazimierza Wielkiego, na ul. Brackiej - na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Cmentarnej oraz na ul. Cmentarnej - od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego.

Dodatkowo zaprojektowano objazd dla zamkniętej drogi krajowej nr 94 (ul. Wrocławskiej) ulicami Sikorskiego – al. Piłsudskiego – Moniuszki. Na skrzyżowaniu ulic Neptuna i Wrocławskiej ruch kierowany będzie przez funkcjonariuszy policji.

Decyzję o wprowadzeniu etapu drugiego może podjąć naczelnik bądź zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W przypadku wprowadzenia etapu drugiego, obowiązywać on będzie w dniu 31 października, na zasadach podobnych do ograniczeń etapu pierwszego.

Wyłączona z ruchu kołowego będzie ul. Wrocławska na odcinku od ul. Neptuna do ul. Gwiezdnej za wyjątkiem MPK, taxi, busów, oraz dostaw kwiatów i zniczy, natomiast na ul. Cmentarnej, ul. Kazimierza Wielkiego, Kwiatowej, Brackiej, al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA obowiązywać będzie poprzednia stała organizacja ruchu, czyli. ruch dwukierunkowy.

Dla osób zmotoryzowanych odwiedzających cmentarz będzie dostępny parking publiczny przy ul. Polarnej, parking publiczny zlokalizowany pomiędzy ul. Wrocławską a Osią Kartuską (przy stacji paliw) oraz parkingi prywatne przy sklepach Intermarche, Netto, Lidl oraz Galerii Gwiezdnej.

Opublikował: bsielicka_l | Dodano: 30.10.2017 | Wyświetleń: 43
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy