Przebudowa ul. Marsa. Zmiany w ruchu

Przebudowa ul. Marsa. Zmiany w ruchu
11.09.2017

Firma Budrim, wykonawca przebudowy ul. Marsa, poinformowała o wprowadzeniu, w tym rejonie nowej, tymczasowej organizacji ruchu. Jest to związane z kolejnym etapem prac drogowych.

Na ul. Marsa można już wjechać od strony al. Piłsudskiego i ul. Górniczej. Zamknięty jest natomiast odcinek jezdni oraz chodnika od skrzyżowania z Jowisza do Plutona. Ruch pieszy odbywa się chodnikiem przebiegającym przy budynku. Wykonawca prosi jednocześnie o nieparkowanie na wskazanym odcinku ulicy oraz o usunięcie zaparkowanych wcześniej pojazdów.

Przebudowa ul. Marsa, od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Plutona kosztować będzie 1 milion 824 tys. zł. Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni (wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę betonową), parkingów, chodników, zjazdów, wykonanie progów płytowych i powierzchni spowalniających. Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa z dobudową nowych odcinków, powstaną studnie i studzienki odwadniające wraz z przykanalikami, pasy zieleni i trawniki. Planowany termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

Przebudowa ul. Marsa to kolejna inwestycja drogowa na osiedlu Kopernika. W poprzednich latach przebudowane zostały ulice Neptuna i Plutona. W ramach tej inwestycji zmodernizowano także skrzyżowanie ul. Plutona z Neptuna. Wcześniej przebudowano ul. Moniuszki, Galaktyczną i Oś Kartuską na odcinku od Neptuna do Marsa.

przebudowa ul. Marsa

Opublikował: bsielicka_l | Dodano: 11.09.2017 | Wyświetleń: 31
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy