Ruszyła przebudowa Marsa

Ruszyła przebudowa Marsa
13.07.2017

Od rozbiórki nawierzchni jezdni i chodników rozpoczęła się przebudowa ulicy Marsa. Roboty wykonuje firma Budrim, która wygrała przetarg.

W związku z tymi pracami zamknięta jest jezdnia na całej ulicy. O objazdach informują tablice. Piesi poruszają się chodnikiem wzdłuż bloku.

Przebudowa ul. Marsa, od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Plutona kosztować będzie 1 milion 824 tys. zł. Zakres prac obejmuje przebudowę jezdni (wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę betonową), parkingów, chodników, zjazdów, wykonanie progów płytowych i powierzchni spowalniających. Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa z dobudową nowych odcinków, powstaną studnie i studzienki odwadniające wraz z przykanalikami, pasy zieleni i trawniki. Termin zakończenia prac to koniec października tego roku.

przebudowa marsa

Przebudowa ul. Marsa to kolejna inwestycja drogowa na osiedlu Kopernika. W poprzednich latach przebudowane zostały ulice Neptuna i Plutona. W ramach tej inwestycji zmodernizowano także skrzyżowanie ul. Plutona z Neptuna. Wcześniej przebudowano ul. Moniuszki, Galaktyczną i Oś Kartuską na odcinku od Neptuna do Marsa.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 13.07.2017 | Wyświetleń: 17
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy