Spirituals Singers Band patriotycznie w Legnicy

Spirituals Singers Band patriotycznie w Legnicy
06.11.2017

Zespół Spirituals Singers Band wystąpi w Legnicy z koncertem „Gaude Mater Polonia”. 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości, usłyszymy popularne pieśni patriotyczne. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w Sali Królewskiej. Bilety po 20 zł do nabycia w Galerii Satyrykon.

„My pierwsza brygada”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Gdy piosenka szła do wojska” - to tylko niektóre z prezentowanych pieśni patriotycznych. Na ten wyjątkowy koncert zaprasza Legnickie Centrum Kultury.

Zapowiadają się wspaniałe - artystyczne i patriotyczne emocje, w najlepszym wykonaniu. Spirituals Singers Band jest bowiem najważniejszą polską grupą gospel. Istnieje od 39 lat, ma na koncie wiele znaczących nagród. Formację założył wrocławski kompozytor Włodzimierz Szomański. W 2014 r. zespół dotknęła tragedia. Bus, którym artyści jechali na koncert uległ wypadkowi. Włodzimierz Szomański zginął. Mimo nieszczęścia zespół wrócił na scenę, honorując pamięć o zmarłym koledze i jego marzenia, aby SSB cieszyło publiczność swoją muzyką.

Koncert w Legnicy poprowadzi Elżbieta Szomańska, żona nieżyjącego artysty.

(Źródło: ego LCK)

Opublikował: bsielicka_l | Dodano: 06.11.2017 | Wyświetleń: 31
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy