Złodziej biżuterii złapany przez studentów

Złodziej biżuterii złapany przez studentów
10.11.2017

Legniccy studenci ujęli po pościgu bandytę, który napadł i obrabował punkt skupu złota w centrum miasta. Przestępca został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Do napadu doszło 7 listopada. Jak informuje mł. asp. Iwona Król–Szymajda z legnickiej policji, 24–letni legniczanin w jednym z punktów skupu złota ukradł biżuterię wyłożoną na tacy i uciekł. Miał jednak pecha, bo obok tego sklepu przechodziło dwóch studentów, którzy usłyszeli najpierw wołanie o pomoc pracownicy, a chwilę później zobaczyli wybiegającego z placówki mężczyznę. Ruszyli w pościg i zatrzymali przestępcę. Natychmiast powiadomili policję. 

- Po zatrzymaniu przez dwóch studentów mężczyzna oferował im w zamian za uwolnienie skradzioną biżuterię – mówi Iwona Król – Szymajda. – Gdy odmówili, groził im nożem, który jeden z studentów mu wytrącił. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Zatrzymany ma bogatą kartotekę policyjną. Był karany za kradzieże. Działał w warunkach recydywy.

- Studenci w wieku 19 i 21 – lat wykazali się olbrzymią odwagą i natychmiastową reakcją na wołanie o pomoc – dodaje pani aspirant. - Dzięki ich postawie sprawca tego przestępstwa nie uniknie odpowiedzialności. Należy im się uznanie i pochwała.

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 10.11.2017 | Wyświetleń: 24
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy