„Książka-Lubię to!”-"Papierowe odyseje"

Otwarta Pracownia Sztuki, ul. Szkolna 7
21.08 11:00 - 22.08 00:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26

Projekt ma na celu kampanię edukacyjną opartą na upowszechnianiu czytania i łączeniu aktywności czytelniczej z innego rodzaju aktywnością kulturalną skierowaną do dzieci, młodzieży i ich opiekunów z Legnicy i okolic. Opiera się na interdyscyplinarnych działaniach umożliwiających rozbudzenie i zaspokojenie potrzeb czytelniczych oraz twórczych. Akcje podzielone są na osobne cykle i zakładają zarówno działania czytelnicze, jak i artystyczne, twórcze (prezentacje, pokazy filmowe, wirtualne, animacje, z wykorzystaniem książek interaktywnych, ebooków i audiobooków), skierowane są do poszczególnych grup wiekowych (wyłącznie do dzieci, wyłącznie do dorosłych) bądź do wszystkich grup wiekowych (międzypokoleniowe, integracyjne). Zajęcia prowadzone będą w atrakcyjnej dla odbiorców formie z użyciem możliwości, jakie dają nowoczesne technologie i nowe media.

 

Harmonogram warsztatów:

„Poranek z bajką” warsztaty polegające na czytaniu (słuchaniu) bajek w otoczeniu dzieł sztuki współczesnej (zwiedzaniu wystawy) oraz na odbywanych bezpośrednio po nich warsztatach plastycznych (tworzeniu), podczas których słuchacze będą przelewać na papier swoje wrażenia wywołane zarówno literaturą, jak i sztuką, czyli tym co usłyszą i zobaczą.

 

"Papierowe odyseje"cykl spotkań czytelniczych i plastycznych dla młodzieży. Podczas spotkań czytane będą fragmenty prozy wybranych polskich pisarzy, odbędą się wykłady i dyskusje.

21.08.2017 r. (poniedziałek), godz.: 11:00-”Papierowe odyseje”

22.08.2017 r. (wtorek), godz.: 11:00 -”Papierowe odyseje”

 Wstęp wolny.

Powrót na listę wydarzeń

Prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne na portalu, mogą występować czasowe błędy. Za utrudnienia przepraszamy