Przystanek Kultura - Październik 2017. Legnicki Informator Kulturalny
Konferencja legnickich organizacji pozarządowych – 26.10.2016 r.

Konferencja legnickich organizacji pozarządowych poświęcona „Programowi współpracy Gminy Legnica z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2017 r.”

Dwudziestu sześciu przedstawicieli legnickich stowarzyszeń i fundacji wzięło udział w dorocznej Konferencji organizacji pozarządowych, która odbyła się 26 października 2016 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w ramach projektu „Legnicki Inkubator Organizacji Pozarządowych”, realizowanego przez Stowarzyszenia EUROLEGNICA. Jej współorganizatorem był Urząd Miasta Legnicy. W spotkaniu uczestniczył p. Robert Kropiwnicki, Poseł na Sejm RP.

Celem konferencji od lat jest wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem administracji publicznej i organizacji pozarządowych. W tym roku dyskutowano nad potencjalnymi formami wsparcia organizacji pozarządowych przez samorząd terytorialny w związku z wystąpieniem p. Pawła Januszewskiego, Kierownika Fili Domu Aktywnej Młodzieży Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, który przedstawił dobre praktyki w zakresie wszechstronnego wsparcia aktywności społecznej mieszkańców na przykładzie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Następnie p. Agnieszka Kowol, Dyrektor Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD omówiła procedurę konsultowania programu współpracy na przykładzie „Programu współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2017”. Natomiast p. Grzegorz Wala z Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich zaprezentował ofertę Legnicko-Głogowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej”.

Konferencję zakończyła dyskusja nad zmianami w „Programu współpracy Gminy Legnica z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2017”. Uczestnicy konferencji zdecydowali o zaproponowaniu wprowadzenia nowego obszaru współpracy dotyczącego działalności badawczej w zakresie potrzeb społecznych mieszkańców oraz organizacji pozarządowych.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje