portal.legnica.eu FOTOGALERIE ZDJĘĆ
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Nasza muzyka – KONCERT PROMOCYJNY PŁYTĘ Z MUZYKĄ Z LEGNICKICH SPEKTAKLI
Nasza muzyka – KONCERT PROMOCYJNY PŁYTĘ Z MUZYKĄ Z LEGNICKICH SPEKTAKLI
grafika
Termin:
Od: 26-11-2017, 19:00
Do: 26-11-2017
Kategoria:

Teatr jest sztuką ulotną. Spektakl zdjęty z afisza zostaje już tylko w ludzkiej pamięci. Razem z przedstawieniem odchodzą w przeszłość jego części składowe, między innymi muzyka, często równie świetna, co ta pisana do sal koncertowych. Bywają przedstawienia, z których najlepiej pamięta się właśnie jakąś melodię, która zostanie z nami przez lata.

W jubileuszowym czterdziestym sezonie polskiego teatru w Legnicy nadszedł czas także i na muzyczne podsumowanie. Stąd pomysł płyty prezentującej utwory z legnickich spektakli – i koncertu prezentującego tę płytę. Podkreślamy w ten sposób nie tylko rangę „naszej muzyki”, ale i jej istotność w kształtowaniu się legnickiej drogi teatralnej, legnickiego stylu. Przedstawiamy teatr od nowej, dla wielu na pewno zaskakującej strony.

Teatr Modrzejewskiej od początku swojej działalności miał szczęście współpracować z wybitnymi kompozytorami muzyki teatralnej. Na płycie znalazły się kompozycje Bartka Straburzyńskiego, Pawła Moszumańskiego, Pavla Helebranda, Lecha Jankowskiego, Orkiestry Kormorany, Jacka Hałasa, Rafała Kowala i Łukasza Matuszyka w nowych aranżacjach tego ostatniego. Piosenki zaśpiewali m.in. aktorzy Teatru Modrzejewskiej. W koncercie wezmą oni udział w pełnym składzie, a towarzyszyć im będzie zespół prawdziwych wirtuozów.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru

Org. Teatr im. H. Modrzejewskiej

Miejsce:
Scena Gadzickiego
Adres:
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje