Legnicki Mikołaj pozdrawia
Fundusze Unijne
FOTOGALERIA MIASTA LEGNICY
WIDEOGALERIA MIASTA LEGNICY
TELEWIZJA
WIRTUALNY SPACER PO LEGNICY
Legnica.eu - magazyn miejski
NUMERY ARCHIWALNE
INVEST IN LEGNICA
NA CO IDĄ MOJE PIENIĄDZE?
Ensemble Teatrale 22 Gradi z Włoch Spektakl „90
Ensemble Teatrale 22 Gradi z Włoch Spektakl „90
grafika
Termin:
Od: 06-12-2017, 19:00
Do: 06-12-2017
Kategoria:

We Włoszech popularny jest zwyczaj przypisywania każdej liczbie totolotka symbolicznej wymowy. Znaczenia tych liczb – postacie, zdarzenia, zjawiska – spisane są w tradycyjnym włoskim senniku dla graczy, La Smorfia.

90 oznacza strach.

Współczesność każe nam zmagać się z całą lawiną problemów. Jeśli nie chcemy, by ktoś inny narzucał nam, jak mamy żyć, musimy uczestniczyć w swoistej wojnie: o nasze prawa, o pracę, dochód, godność.

W naturze nie ma biedy. Gdzie pojawia się ubóstwo, tam zanika życie. Ale my odeszliśmy daleko od natury. Dlatego budzi się w nas strach o jutro. Strach – wielki manipulator, który czyni nas śmiesznymi wobec Historii. Musimy działać. Trzeba nam tylko energii.

Czego pragniemy? Co możemy zrobić? Nie chcemy być jak króliki doświadczalne poddawane niegodziwym eksperymentom gospodarczym ani jak żałobnicy opłakujący śmierć nadziei. Chcemy przełamać schematy myślowe, wyzwolić się z rezygnacji wysysającej krew z żył, i pozbyć się stereotypów, jakie nami rządzą.

 

Ensemble Teatrale 22 Gradi to grupa aktorów-robotników, działająca od 2013 roku przy wsparciu Włoskiej Konfederacji Związków Pracowniczych w Weronie. Kierownikiem zespołu jest Daria Anfelii – aktorka, reżyserka, autorka, absolwentka dramaturgii na Uniwersytecie w Bolonii. Współpracowała z Teatrem Ósmego Dnia w okresie jego działalności emigracyjnej i w Polsce (1985-1993), z zespołem Sekta (1993-1996), włoskimi grupami miejskimi (teatr dla młodzieży AIDA) i niezależnymi (Uqbarteatro, Teatro Arca w Katanii i Aenigma w Urbino). Występowała także w Polsce, m.in. w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, Asocjacji 2006 i w Trzecim Teatrze Lecha Raczaka w Poznaniu, reżyserowała w Gnieźnie, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim. Prowadzi staże i warsztaty teatralne w całej Europie, pisze recenzje, tłumaczy na język włoski polskie teksty literackie i eseistyczne.

 

Scena Gadzickiego

bilety – 20 zł

Miejsce:
Scena Gadzickiego
Adres:
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
System informacji przestrzennej
Hot Spot
ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE PRZEZ INTERNET
centrum legislacji
ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO
Opcje