Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Budowa nowego układu komunikacyjnegow rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka

Budowa nowego układu komunikacyjnegow rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka
20.11.2020
Budowa nowego układu komunikacyjnegow rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka

Na budowie nowego układu komunikacyjnego dla obszaru aktywności gospodarczej w rejonie ulic: Nasiennej, Hangarowej i Myrka postęp prac jest coraz bardziej widoczny.  

Obecnie trwa przebudowa ulicy Nasiennej. Po sfrezowaniu asfaltu trwa budowa sieci wodociągowej, sanitarnej, Legman oraz oświetlenia ulicznego. Na tej ulicy zbudowane zostaną dwie zatoki autobusowe i ścieżki rowerowe, których nie było.

Przebudowywany jest też przejazd kolejowy wraz z częściową wymianą szyn. Był tu pewien problem, bo trzeba było znaleźć odpowiednie szyny, by odpowiadały parametrom tych wymienianych, które zostały wyprodukowane jeszcze przed wojną. Udało się takie znaleźć.

Prace wykonuje konsorcjum firm Budrim z Kunic (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg.Koszt inwestycji  to ok. 19 mln 130 tys. zł, pochodzących z budżetu miasta, ale zabiegamy też o rządowe źródła dofinansowania.

Zadanie to obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości kabli ponad 6 kilometrów. Parametry nowych dróg będą też dostosowane do ruchu i parkowania samochodów ciężarowych. Drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni zostaną odwodnione z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany będzie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego internetu LEGMAN.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.11.2020 | Wyświetleń: 599
Powrót na listę aktualności

Zobacz także