Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Przetarg na budowę drogi łączącej teren inwestycyjny z obwodnicą zachodnią

Przetarg na budowę drogi łączącej teren inwestycyjny z obwodnicą zachodnią
15.10.2020

Ogłoszony został przetarg na budowę drogi łączącej tereny produkcyjno usługowe (Legnica II) z obwodnicą zachodnią. Termin składania ofert do 22 października.

Zadanie to obejmuje przebudowanie części ul. Myśliwskiej i włączenie jej do obwsodnicy zachodniej. Część drogowa tej inwestycji to: budowa i przebudowa jezdni – wykonanie nawierzchni bitumicznej, drogi dla pieszych i rowerzystów, chodników i ścieżek rowerowych, zagospodarowanie pasów zieleni. A także budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej w tym przebudowę zbiornika retencyjnego wraz z dojazdem serwisowym.

Budowa tej drogi jest kontynuacją zakończonej kilka lat temu inwestycji związanej z uzbrojeniem i  budową ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4. Powstały wówczas drogi, chodniki, oświetlenie, sieć Legman, sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także zatoki postojowe i autobusowe. Koszt tej inwestycji to około 8 mln 450 tys. zł.

Teren inwestycyjny tzw. Legnica II, o powierzchni ponad 20 ha, przed kilku laty miasto włączyło do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Fot. ilustracyjne

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 15.10.2020 | Wyświetleń: 296
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.