To będzie wielkie wydarzenie społeczne, sportowe i gospodarcze. (Z konferencji prasowej Prezydenta Legnicy przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata w Łucznictwie)

To będzie wielkie wydarzenie społeczne, sportowe i gospodarcze. (Z konferencji ...
12.08.2011

- To będzie wielkie wydarzenie sportowe, społeczne i gospodarcze - mówił podczas konferencji prasowej (12 sierpnia br.) przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata w Łucznictwie Prezydent Tadeusz Krzakowski. Oczy całego świata będą przez tydzień zwrócone na Legnicę.

Organizację Mistrzostw powierzono naszemu miastu. Przygotowania koordynuje Prezydent Legnicy, a stroną organizacyjną zajmuje się Ośrodek Sportów Łuczniczych Strzelec, prowadzony przez Józefa Baściuka. Koszt imprezy szacuje się wstępnie na ok. 1,3 mln zł. Swój wkład wnieśli między innymi federacje łucznicze polska, inne krajowe oraz międzynarodowa, KGHM, liczni sponsorzy oraz miasto (w wysokości 100 tys. zł). Dyrektor Imprez FITA, Juan Carlos Holgado, powiedział niedawno, że tak liczna grupa uczestników (około tysiąca) może pozostawić w legnickich hotelach, sklepach i innych firmach świadczących usługi nawet pół miliona euro. Podkreślił też, że miasto jest do imprezy przygotowane na 100 procent.

Wstęp na wszystkie rozgrywane na boiskach treningowych i stadionie Orła Białego w Parku Miejskim zawody będzie dla publiczności bezpłatny. Jednak ci, którzy zechcą wziąć udział w losowaniu bardzo cennych nagród, będą musieli wykupić bilety na rozgrywki finałowe 27 i 28 sierpnia po 10 zł (dzieci) i 20 zł (dorośli).

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 18.00 w Rynku.

W części artystycznej wystąpią Gabriel Fleszar, Zespół KTO TO i Teatr AVATAR z niezwykłym spektaklem. Na zakończenie Mistrzostw (28 sierpnia) na Stadionie odbędzie się dekoracja zwycięzców, a na muszli koncertowej (ok. 18.00) wystąpią Trebunie Tutki &Twinkle Brothers, a także Bakszysz i Naaman.

Zapytany, kto wygra te zawody, Tadeusz Krzakowski odparł - Miasto.

 

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 12.08.2011 | Wyświetleń: 29
Powrót na listę aktualności

Zobacz także