Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Tydzień Siły Kobiet. Zapraszamy mamy z pociechami na taniec w rytmie zumby

Tydzień Siły Kobiet. Zapraszamy mamy z pociechami na taniec w rytmie zumby
23.03.2021

W ramach Tygodnia Siły Kobiet, 24 marca (środa) zapraszamy wszystkie mamy na taniec z dzieckiem w chuście. Zajęcia poprowadzi instruktorka tańca Magdalena Gęstwa.  Zapraszamy na kanał FB/YT Miasto Legnica. Zaczynamy o godz.10.00.

- Taniec z przytuloną córeczką lub synkiem to wyjątkowy sposób na budowanie pięknej więzi oraz pogłębianie bliskości między mamą i dzieckiem. Z kolei nauka kroków tanecznych sprzyjać będzie zwiększeniu koordynacji i płynności w ruchu, stopniowej utracie zbędnych kilogramów i poprawie samopoczucia mam biorących udział w zajęciach. Pozwoli także odzyskać kobiecość, nieco zapomnianą i mniej ważną w pierwszym okresie opieki nad dzieckiem. Przypomni, że szczęśliwa mama to przede wszystkim mama akceptująca siebie, świadoma swoich atutów i potrzeb, wśród których jest też miejsce na realizację pasji i bycie kobietą – mówi Magdalena Gęstwa.

W choreografii zaproponowanej przez panią Magdę tańczące mamy będą mogły zwiększyć swoją aktywność fizyczną, jednocześnie nie tracąc kontaktu z maluszkiem. Dziecko natomiast skorzysta z bliskości zrelaksowanej i szczęśliwej opiekunki, obcując  przy okazji z melodyjną muzyką.

- Kontakt z muzyką od najwcześniejszych miesięcy życia dziecka ma ogromne znaczenie w dalszym jego rozwoju emocjonalnym. Badania naukowe, potwierdziły, że muzyka stymuluje rozwój ruchowy, pamięć aktywną i wyobraźnię. Ciepło, bliski kontakt z mamą i kołyszące ruchy pozwolą maluszkom wrócić do wrażeń z życia płodowego, dzięki czemu będą zrelaksowane i spokojne –dodaje Magda Gęstwa.

Zachęcamy więc do tańca wszystkie mamy, które używają chusty do noszenia swojego dzieciaczka. Na pewno miło spędzicie razem ten czas.

W czwartek (25 marca) zapraszamy premierę filmu, który będzie kompresem na zestresowane ciało, umysł i serce. Praktyka jogi na stres w wykonaniu Piara Ravi Kaur - Natalii Norko będzie dostępna od godz.10.00 na kanałach FB/YT Miasto Legnica.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 23.03.2021 | Wyświetleń: 479
Powrót na listę aktualności

Zobacz także