73 lata później

73 lata później
08.02.2018
73 lata później

W miejscach pamięci narodowej na legnickim Cmentarzu Komunalnym oraz na Cmentarzu Wojennym dziś (8 lutego) od rana złożone były kwiaty i zapłonęły znicze. Centrum miasta ustrojono państwowymi i miejskimi flagami. Symbole te przypominają o 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Legnicy.

Z tej okazji zastępczyni prezydenta Jadwiga Zienkiewicz spotkała się z kombatantami, legnickimi pionierami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji. Uroczystość rocznicowa miała miejsce w salach muzealnych Akademii Rycerskiej.

Pani wiceprezydent pozdrowiła gości w imieniu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Ze świadkami wojennych wydarzeń rozmawiała o historii Legnicy, podkreślając, że prawdziwą suwerenność miasto odzyskało po wycofaniu wojsk radzieckich i rosyjskich w 1993 roku. Przedstawiła też współczesny, dynamiczny rozwój naszego miasta.

Uczestnicy spotkania obejrzeli ciekawy, archiwalny film, ukazujący Legnicę z lat pięćdziesiątych, zwiedzili też wystawę obrazującą historię cennych zbiorów Muzeum Miedzi.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 08.02.2018 | Wyświetleń: 368
Powrót na listę aktualności

Zobacz także