Betlejemskie Światło Pokoju w legnickim Ratuszu

Betlejemskie Światło Pokoju w legnickim Ratuszu
17.12.2008
 
Betlejemskie Światło Pokoju w legnickim Ratuszu

 Dzisiaj (17 grudnia br.) Komendant legnickiego Hufca ZHP harcmistrz Jacek Książek wraz z trzema harcerkami z III legnickiego szczepu im. Aleksandra Kamińskiego złożyli przedświąteczną wizytę Prezydentowi Legnicy. Tadeusz Krzakowski przyjął z rąk harcerzy tradycyjne, „Betlejemskie Światło Pokoju” w postaci płonącego lampionu oraz posłanie od zuchów, harcerzy i instruktorów legnickiego Hufca ZHP.

 Betlejemski ogień gości w Polsce i w Legnicy już po raz osiemnasty. Z Groty Narodzenia Pańskiego austriaccy skauci przewożą go do Katedry Wiedeńskiej i przekazują kolegom z innych krajów, by dotarł do wszystkich krańców Europy. Tegoroczne przesłanie akcji brzmi „Nieśmy Płomień Braterstwa”. Związek Harcerstwa Polskiego jest najstarszą i największą organizacją pozarządową i wychowawczą w Polsce. Jako jedyna należy ona do światowych struktur skautingu: WOSM i WAGGGS. Rok 2009 ogłoszono w ZHP Rokiem Braterstwa. Będzie on czasem przygotowań do obchodów stulecia harcerstwa na ziemiach polskich.

 W Legnicy Betlejemskie Światło Pokoju harcerze zanoszą do szkół, szpitali, domów opieki społecznej, kościołów, urzędów i instytucji. Tadeusz Krzakowski, przyjmując w Ratuszu ten symbol pokoju, pojednania, braterstwa i miłości dla bliźnich, podziękował w imieniu całej społeczności miasta i złożył gościom najlepsze świąteczno-noworoczne życzenia.
Opublikował: admin_l | Dodano: 17.12.2008 | Wyświetleń: 53
Powrót na listę aktualności

Zobacz także