Budżet Legnicy coraz bliżej

Budżet Legnicy coraz bliżej
02.01.2018
Budżet Legnicy coraz bliżej

Większość radnych Rady Miejskiej Legnicy, z jej przewodniczącym Wacławem Szetelnickim, skorzystało z zaproszenia prezydenta Tadeusza Krzakowskiego na spotkanie (2 stycznia br.), poświęcone wspólnemu rozwiązaniu sytuacji związanej z uchwaleniem budżetu miasta na rok 2018.

- Dziękuję za przybycie – powiedział prezydent. – Daje nam to poważną szansę na kompromis w sprawie budżetu, który nie został uchwalony na sesji 27 grudnia. Pragnę, byśmy raz jeszcze znaleźli pozytywne wyjście z tej szczególnej sytuacji. Jestem otwarty na rozmowy i budżetowe propozycje, które będą przedmiotem starannej analizy. Teraz decyzja należy do radnych.

Efektem merytorycznych rozmów stała się zaakceptowana przez obie strony propozycja przedstawienia przez radnych na piśmie wniosków dotyczących zmian budżetu, które zgodne będą z finansowymi zasadami jego konstruowania. Powinny być one złożone do czwartku włącznie. Następnie będą analizowane pod względem formalno-prawnym. W takich okolicznościach możliwe będzie zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej na popołudniowe godziny 12 stycznia. Jedynym punktem obrad ma być wówczas przyjęcie budżetu Legnicy na rok 2018.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 02.01.2018 | Wyświetleń: 238
Powrót na listę aktualności

Zobacz także