Debata z mieszkańcami o ruchu drogowym

Debata z mieszkańcami o ruchu drogowym
15.02.2018
Debata z mieszkańcami o ruchu drogowym

Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym Urzędu Miasta zorganizował spotkanie z mieszkańcami Nowego Osiedla, czyli rejonu al. Rzeczypospolitej oraz ulic Bielańskiej i Zamiejskiej w sprawie planowanych zmian w organizacji ruchu. Do Szkoły Podstawowej nr 19 przybyło kilkadziesiąt osób. Obecni byli prezydent Tadeusz Krzakowski i jego zastępczyni Jadwiga Zienkiewicz.

Mieszkańcy tego rejonu wcześniej już postulowali różne nowe rozwiązania w ruchu osiedlowym. Chodziło m.in. o zmianę geometrii uliczek, przeciwdziałanie nadmiernej prędkości, problemy z parkowaniem i bezpieczeństwo ruchu pieszego.

Wydział zarządzania ruchem przygotował i przedstawił plan zmian, bardzo często zbieżnych z oczekiwaniami mieszkańców. Chodzi np. o wprowadzenie dróg jednokierunkowych, wyeliminowanie znaków zakazu parkowania, wprowadzenie strefy „TEMPO 30”, strefy dróg równorzędnych i ograniczeń dla pojazdów ciężarowych.

Wywiązała się dyskusja, zdecydowanie dążąca do osiągnięcia zgody we wdrażaniu nowych rozwiązań w ruchu. Mieszkańcy proponowali wprowadzenie progów spowalniających, uspokojenie ruchu - szczególnie w rejonie przecięcia z ciągiem pieszym ul. Jodłowej, którym poruszają się dzieci, montaż luster, możliwość jazdy rowerem „pod prąd” i zmiany w kierunkach ruchu.

Wszystkie te wnioski zostaną przeanalizowane przez fachowców pod względem prawnych i technicznych możliwości ich realizacji, a o zapadających w tej sprawie decyzjach mieszkańcy będą poinformowani.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 15.02.2018 | Wyświetleń: 305
Powrót na listę aktualności

Zobacz także