Dolnośląski Budżet Obywatelski. Ty też możesz zgłosić swój projekt

Dolnośląski Budżet Obywatelski. Ty też możesz zgłosić swój projekt
26.02.2018

Spotkanie informacyjne dotyczące Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” na rok 2018, odbędzie się dziś (26 lutego) w Zamku Piastowskim, sala nr 9. Początek godz.15.00.

To już III edycja Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, w tym roku program został rozszerzony i obejmie nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne. Dolnoślązacy będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych projektów. Po raz trzeci będziemy mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

III edycja budżet to 1 milion złotych, które przeznaczone będą na projekty z zakresu kultury, upowszechniania sportu i promowania oferty turystycznej Dolnego Śląska. Celem programu jest wzmacnianie identyfikacji z regionem poprzez tworzony wspólnie budżet.

Budżet realizowany będzie w całym województwie, w podziale na 5 okręgów: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Każdy z okręgów będzie dysponował kwotą 200 tysięcy złotych.

Wniosek projektowy może zgłosić pełnoletni mieszkaniec Dolnego Śląska, który do swojego pomysłu przekona min. 50 osób, a zagłosować będą mogli już 16-latkowie. Szacunkowa kwota na jednostkowe zadanie realizowane w ramach Budżetu nie może przekraczać 20 tys. zł. Każdy z subregionów w efekcie wyłoni „własne” zwycięskie projekty.

Do 15 marca będą trwać konsultacje społeczne. Po tym okresie nastąpi zgłaszanie projektów konkursowych (16 marca – 1 kwietnia br.). Po weryfikacji formalno-merytorycznej wniosków poddane zostaną one społecznemu głosowaniu (9-22 kwietnia br.). Konkursy na realizację wyłonionych w głosowaniu zwycięskich projektów odbędą się między 30 kwietnia a 15 czerwca br. Realizacja projektów rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do końca 2018 roku.

(Źródło: Dolnośląski Urząd Marszałkowski)

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.02.2018 | Wyświetleń: 151
Powrót na listę aktualności

Zobacz także