Fenomen natury ludzkiej, dobro i zło. Wystawy w Galerii Sztuki

Fenomen natury ludzkiej, dobro i zło. Wystawy w Galerii Sztuki
21.02.2018

W piątek, 23 lutego, Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na dwa  wernisaże. Najpierw  w Galerii Ring (Rynek 12) o godz. 18.00 - otwarcie wystawy malarstwa rodzeństwa Piotra i Witolda Adamczyków, którzy w swojej twórczości zmagają się z fenomenem dwoistości natury ludzkiej. Trzy kwadranse później, o 18.45, spotkanie w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1) na wernisażu wystawy małżeństwa Moniki Rubaniuk (szkło) i prac malarskich Jerzego Zajączkowskiego.

Legnicka wystawa Witolda i Piotra Adamczyków jest częścią przedsięwzięcia Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa. Prezentuje prace malarskie braci Adamczyków zarówno stworzone przez nich niezależnie, jak i wspólne projekty oparte na koncepcji jednego lub drugiego artysty. Wybrane na wystawę prace pokazują zmagania twórców z problemem dwoistości osobowości istniejącej w człowieku w kontekście twórczości bliźniaczej, jako nowej artystycznej kreacji. Problem podwójności osobowości rozumiany jest jako istniejące od zawsze przeciwieństwa: dobro i zło, wschód i zachód, dzień i noc, kobieta i mężczyzna, sacrum i profanum.

Z kolei wernisaż Moniki Rubaniuk i Jerzego Zajączkowskiego będzie okazją zobaczenia stworzonych przez żonę niezwykłych obiektów ze szkła, których formy nasuwają skojarzenia z kształtami morskich form życia oraz prac malarskich męża - z ich charakterystyczną intensywnością barw, przestrzennością, rytmem i powtarzalnością geometrycznych motywów.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.02.2018 | Wyświetleń: 229
Powrót na listę aktualności

Zobacz także