Jedyni tacy wspaniali

Jedyni tacy wspaniali
06.03.2018
Jedyni tacy wspaniali

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego Agnieszka Augustynowicz została laureatką XXI Miejskiej  Edycja XXIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „ Ośmiu Wspaniałych”. Agnieszka będzie reprezentowała nasze miasto w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie. 

Pasją Agnieszki jest pomaganie, wspieranie potrzebujących. Od dwóch lat koordynuje pracę wolontariuszy podczas półmaratonu „Bitwy pod Legnicą 1241”.  (szerzej o Agnieszce i jej działaniach napiszemy w miesięczniku Legnica.eu) .

Miejskie eliminacje konkursu „Ośmiu wspaniałych” zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kultury wraz z Urzędem Miasta. Zgłoszonych zostało 7 kandydatów.

- Tegoroczny konkurs był bardzo wyrównany i bardzo trudno było wybrać laureatów – mówi Jakub Należny z jury konkursu. – Bo każdy z tych młodych ludzi ma tyle pasji i zaangażowania.  

Do prestiżowego grona legnickich „Ośmiu Wspaniałych” trafili w tym roku: Jowita Zyga z II LO, Agnieszka Augustynowicz z I LO, Małgorzata Łupina z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Robert Kunicki z Zespołu Szkół Budowlanych.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 06.03.2018 | Wyświetleń: 594
Powrót na listę aktualności

Zobacz także