Krzysztof Duszkiewicz nowym wiceprezydentem Legnicy

Krzysztof Duszkiewicz nowym wiceprezydentem Legnicy
05.02.2018
Krzysztof Duszkiewicz nowym wiceprezydentem Legnicy

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski powierzył dziś (5 lutego 2018 r.) pełnienie funkcji swego zastępcy Krzysztofowi Duszkiewiczowi. Nowy wiceprezydent jest legniczaninem, ma 42 lata, posiada 12-letnie doświadczenie samorządowe w gminie Legnickie Pole.

            W obecności prezydenta Legnicy i jego bliskich współpracowników Krzysztof Duszkiewicz złożył uroczyste ślubowanie: - Na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania – powiedział.

            - Pan Krzysztof od dziś pełni funkcję mojego drugiego zastępcy. Bardzo wysoko cenię jego bogate doświadczenie samorządowe. Analizowałem szereg kandydatur, ale tę uznałem za najlepszą – powiedział Tadeusz Krzakowski.

            - Zrobię wszystko, by nie zawieźć zaufania pana prezydenta – mówił nowy zastępca.

            Krzysztof Duszkiewicz zajmować się będzie kilkoma dziedzinami działalności Urzędu Miasta: oświatą, pomocą społeczną, kulturą i sportem. Wcześniej obszary te nadzorowała Dorota Purgal, która przeszła na emeryturę.

            Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem, a obecnie doktorantem na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu ze specjalnością w sferze finansów publicznych. Ukończył szereg studiów podyplomowych. Przez 12 lat pracował w samorządzie i Urzędzie Gminy Legnickie Pole. Piastował funkcje wiceprzewodniczącego Rady Gminy (2002-2006), sekretarza gminy (2007-2015) oraz zastępcy wójta (od roku 2015). W 2014 roku wojewoda odznaczył go honorową złotą odznaką Zasłużonego dla Województwa Dolnośląskiego. Jest członkiem Dolnośląskiej Rady Gospodarczej przy Marszałku Województwa.

            Krzysztof Duszkiewicz jest aktywnym strażakiem ochotnikiem. Uwielbia motoryzację i motocykle. Lubi turystykę pieszą i rowerową, siatkówkę i modelarstwo. Za kilka miesięcy powiększy mu się rodzina.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 05.02.2018 | Wyświetleń: 420
Powrót na listę aktualności

Zobacz także