Legnicki „Orlik” otwarty

Legnicki „Orlik” otwarty
09.12.2008

 

o             Dziś (8 grudnia br.) w samo południe na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 (ul. Polarna 1) w Legnicy odbyło się uroczyste przekazanie do użytku dzieciom i młodzieży kompleksu sportowego, zbudowanego w ramach Programu „Moje Boisko Orlik 2012”. Przybyło liczne grono przedstawicieli władz państwowych i samorządowych z Wicemarszałkiem Sejmu Jerzym Szmajdzińskim, Wicepremierem Grzegorzem Schetyną, Wojewodą Dolnośląskim Rafałem Jurkowlańcem, Marszałkiem Województwa Markiem Łapińskim, Wicemarszałkiem Piotrem Borysem, legnickim Posłem Januszem Mikuliczem oraz przedstawicielami Rady Miejskiej Legnicy, Starostwa Legnickiego i sąsiednich samorządów. Obecni byli uczniowie szkoły i ich nauczyciele.
             Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreślił, że ten najnowocześniejszy obecnie w Legnicy kompleks boisk, choć ulokowany przy Szkole Podstawowej nr 7, służyć będzie całemu osiedlu Kopernik i zainteresowanym uprawianiem sportu mieszkańcom innych rejonów miasta. Już w przyszłym roku rozpocznie się tu również kompleksowa przebudowa basenu.o
              Wicepremier Grzegorz Schetyna wyraził radość z powstania tak pięknego obiektu, stanowiącego przykład dobrej współpracy ludzi pochodzących z różnych stron polityki. Za przykład udanego połączenia inicjatywy Prezydenta Miasta, samorządu wojewódzkiego i ministerstwa uznał legnickiego „Orlika” Marszałek Województwa Marek Łapiński, zaś Marszałek Jerzy Szmajdziński pogratulował dzieciom i młodzieży wspaniałego obiektu, stwierdzając, że tak dobrej jakości murawy jeszcze nie widział, choć zna wiele boisk w kraju. Z kolei Wojewoda Rafał Jurkowlaniec poinformował, że na Dolnym Śląsku powstało do dziś w ramach rządowo-samorządowego programu 18 boisk, a w ciągu trzech lat będzie ich 150.
               Na nowym boisku inauguracyjny mecz rozegrały drużyny młodych piłkarzy z Legnicy i Drohobycza (Ukraina), biorące udział w XXII Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej. Umiejętności piłkarskie zaprezentowali również zawodnicy Ośrodka Szkolenia Sportowego działającego przy Zespole Szkół Budowlanych, brązowi medaliści tegorocznej Ogólnopolskiej Gimnazjady. Honorowy strzał na bramkę oddał też każdy z honorowych gości uroczystości.
               Budowę kompleksu sportowego w ramach Programu „Moje boisko – Orlik 2012” przy legnickiej Szkole Podstawowej Nr 7 rozpoczęto w lipcu br. W ramach tej inwestycji wykonane zostały boiska:
- do piłki nożnej (nawierzchnia sztuczna z trawy syntetycznej – ok. 1.860 m2),
- wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki (nawierzchnia syntetyczna - ok. 613 m2).
oKompleks boiskowy Orlik jest ogrodzony, odwodniony, wyposażony w układ komunikacji wewnętrznej z podjazdami dla osób niepełnosprawnych. Powstały tam również obiekty zaplecza szatniowego i sanitarnego, złożone z ośmiu segmentów kontenerowych. Boiska zostały także oświetlone.
              Wartość przedsięwzięcia wyniosła 1.840.000 zł. W jego finansowaniu uczestniczył Minister Sportu i Turystyki (z kwotą 333.000 zł) oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego z takim samym wkładem pieniężnym. Miasto z własnego budżetu wydało na Orlika 1.174.000 złotych.

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 09.12.2008 | Wyświetleń: 114
Powrót na listę aktualności

Zobacz także