Legnicki Rower Miejski. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy

Legnicki Rower Miejski. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy
01.03.2018

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wybór firmy, która obsłuży legnicki system roweru miejskiego. Umowa ma obowiązywać trzy sezony.  

Firma, która zostanie wybrana będzie miała za zadanie  wypożyczenie roweru w dowolnej stacji publicznego systemu Legnickiego Roweru Miejskiego (LRM). Wdrożenie systemu, bieżące zarządzanie i eksploatację rowerów. Pobieranie opłat, obsługę użytkowników oraz utrzymanie, serwis, magazynowanie i konserwację wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem LRM.

Z warunków przetargu wynika, że w tym roku LRM ma ruszyć od 16 kwietnia i funkcjonować do 30 listopada. W kolejnych dwóch latach start od 1 kwietnia.

System LRM w 2018 roku ma składać się z 11 stacji rowerowych wyposażonych w 11 terminali z panelem informacyjnym i sterującym, 132 stojaków (średnio 12 na każdej stacji),  88 rowerów standardowych znajdujących się w stałej eksploatacji oraz 2 rowery zapasowe plus dodatkowo 5 rowerów dziecięcych wraz z 5 stojakami oraz 5 tandemów.

W 2019 i 2020 roku system ma liczyć 14 stacji rowerowych wyposażonych w 14 terminali z panelem informacyjnym i sterującym, 168 stojaki rowerowe (średnio 12 stojaków na każdej stacji), 112 rowerów standardowych znajdujących się w stałej eksploatacji oraz 2 rowery zapasowe plus dodatkowo 5 rowerów dziecięcych oraz 5 tandemów.

Przypomnijmy, że LRM ruszył w naszym mieście dwa lata temu. W minionym roku  mieliśmy do dyspozycji  64 rowery, ulokowane na ośmiu stacjach oraz pięć rowerów dziecięcych. Jeździliśmy nimi bardzo chętnie i często. W sumie było blisko 40 tysięcy wypożyczeń w ciągu siedmiu miesięcy.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 01.03.2018 | Wyświetleń: 1228
Powrót na listę aktualności

Zobacz także