Legnickie Prezentacje Edukacyjne

Legnickie Prezentacje Edukacyjne
05.02.2018
Legnickie Prezentacje Edukacyjne

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na Legnickie Prezentacje Edukacyjne, które odbędą się 7 lutego 2018 roku (środa) z udziałem kilkudziesięciu wystawców. W godzinach od 9.00 do 14.00 zaprezentowane zostaną oferty edukacyjne legnickich szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych z województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego.

Przy każdym stoisku w czasie targów będzie można zapoznać się z aktualna ofertą szkół oraz uczelni, porozmawiać z uczniami i studentami na temat warunków i jakości kształcenia.

Na odwiedzających kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych oraz przyszłych studentów czeka dużo atrakcji. Między innymi Zespół Szkół Samochodowych na zewnątrz budynku przygotuje prezentację pojazdów, będzie można również sprawdzić, jak wygląda jazda samochodem pod wpływem alkoholu dzięki specjalnym okularom. Cech Rzemiosł Różnych przygotuje pokaz fryzjerski a nauczyciele akademiccy wspólnie ze studentami z PWSZ im. Witelona w Legnicy przeprowadzą kilka prelekcji i pokazów. Między innymi odbędzie się prezentacja Koła Naukowego Informatyki Współczesnej, działającego przy Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych. Z kolei dr hab. prof. nadzw. PWSZ Zdzisław Jagiełło z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych opowie o dylematach wyboru uczelni i kierunku studiów absolwentów szkół średnich, zaś dr Grzegorz Konieczny z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej odpowie na pytanie czy niewydolność stopy może wpływać na kręgosłup.

IX Legnickie Prezentacje Edukacyjne odbywają się pod honorowym patronatem Janiny Mazur – Starosty Powiatu Legnickiego, Tadeusza Krzakowskiego - Prezydenta Miasta Legnicy oraz Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. Ryszarda K. Pisarskiego.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 05.02.2018 | Wyświetleń: 196
Powrót na listę aktualności

Zobacz także