Opłatkowe spotkania w legnickich placówkach opiekuńczych

Opłatkowe spotkania w legnickich placówkach opiekuńczych
16.12.2008

Opłatkowe spotkania w legnickich placówkach opiekuńczych

 

            W najbliższych dniach opłatkowe, wigilijne spotkania i wieczerze odbędą się we wszystkich legnickich placówkach opiekuńczych zarówno dziecięcych i młodzieżowych, jak tych dla dorosłych. Przy wigilijnych stołach w placówkach podległych Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej zasiądzie łącznie ponad 800 osób.
 
            Podopieczni Świetlicy Terapeutycznej przy ul. Jaworzyńskiej zasiądą do wspólnego stołu już jutro (godz. 17.00) i 18 grudnia (godz.15.00), zaś Świetlicy przy Brackiej spotykać się będą 18 i 19 grudnia o godz. 16.00. Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul Słubickiej zaplanował wieczerzę na 18 grudnia (godz. 14.00). Na 220 podopiecznych Domu Dziennego Pobytu przy ul. Korfantego 1 zastawiony stół oczekiwać będzie już 23 grudnia o godz.13.00. W środę (24 grudnia) o godzinie 10.00 na wigilijny posiłek i spotkanie zaprasza  Noclegownia przy ul. Łukasińskiego. Oczekuje się tu 80 bezdomnych osób. Opłatkowe spotkanie w Ośrodku Pomocy Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul Okrzei 9 rozpocznie się 19 grudnia o godz. 16.00, natomiast w Klubie Seniora przy ul. Moniuszki 9 - 23 grudnia o 13.00.
 
            W Domach Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Grabskiego 11 i dla Dzieci przy. ul. Kubusia Puchatka 4 oraz w Domu Dziecka przy ul. Wandy 10 i Pogotowiu Opiekuńczym przy ul. Wojska Polskiego 7 dzieci i młodzież wraz z opiekunami zasiądą do wigilijnego stołu 24 grudnia.
 
            Międzyparafialna Stołówka Charytatywna im. Św. Jadwigi przy ul. Kamiennej 15 w Legnicy 23 grudnia o godzinie 15.00 zaserwuje ciepły wigilijny posiłek – rybę, kapustę i barszcz czerwony kilkuset osobom. Dodatkowo z myślą o ludziach znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, a także bezdomnych przygotuje się tu 500 świątecznych paczek żywnościowych.
 
            Wszyscy organizatorzy przedświątecznych spotkań przygotowali dla podopiecznych strojne choinki, obficie zastawione wigilijne stoły oraz upominki. Spisali się również sponsorzy, hojnie wspierając przygotowanie świątecznych paczek dla ponad 200 dzieci z domów dziecka, świetlic terapeutycznych oraz pogotowia opiekuńczego. Będą też wspólne kolędowanie i jasełkowe inscenizacje.
 
Opublikował: admin_l | Dodano: 16.12.2008 | Wyświetleń: 61
Powrót na listę aktualności

Zobacz także