Pierwszy atak zimy – odparty

25.11.2008

Pierwszy atak zimy – odparty

 

             Jak informują Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Andrzej Szymkowiak i Prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Józef Wasinkiewicz - od minionego piątku do dziś (21-24 listopada) odśnieżaniem ulic w mieście skutecznie zajmowały się dwie pługopiaskarki i jedna solarka. Sprzęt pokonał w tym czasie łączny dystans prawie 1.200 km, posypując jezdnie 300 tonami mieszanki piasku i soli. Koszt akcji sięgnął 25 tysięcy złotych.
            Praca drogowców, którzy wyjeżdżali na ulice nawet o 3 w nocy, i rozwaga kierowców dały bardzo dobre wyniki. W pierwszy zimowy weekend na legnickich drogach (jest ich ok. 260 km) nie doszło do żadnego wypadku i odnotowano zaledwie 7 stłuczek (przy średniej weekendowej z okresu pozazimowego wynoszącej 5). Jednak niektórych nawet trudne warunki atmosferyczne nie zniechęciły do siadania za kierownicą na podwójnym gazie. Policja zatrzymała 8 pijanych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków.
              W dyspozycji LPGK, które na zlecenie ZDM zajmuje się odśnieżaniem dróg, jest obecnie 13 specjalistycznych pojazdów, głównie pługopiaskarki i solarki, są też pługi i ładowarki. Firma zgromadziła odpowiednie zapasy soli i piasku. Służby drogowe wykorzystują w swej pracy informacje napływające z trzech lokalnych stacji meteo, ulokowanych na wiadukcie przy ul. J. Piłsudskiego, w bazie LPGK przy ul. Nowodworskiej i w rejonie składowiska odpadów komunalnych.

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 25.11.2008 | Wyświetleń: 53
Powrót na listę aktualności

Zobacz także