Promocja legnickiego kalendarza na 2009 rok „Śladami filmu Waldemara Krzystka Mała Moskwa”

Promocja legnickiego kalendarza na 2009 rok „Śladami filmu Waldemara Krzystka ...
01.12.2008 

           Ponad pięćset osób przybyło w piątkowy wieczór (28 listopada br.) do sali Hotelu Qubus, by wziąć udział w uroczystej promocji najnowszego legnickiego kalendarza pt. „Śladami filmu Waldemara Krzystka Mała Moskwa”. Był wśród nich Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Władimir P. Kuzniecow.
          Biuro Prezydenta Legnicy wydaje serię artystycznych, kolekcjonerskich kalendarzy od 8 lat. Zawsze mają one charakter promocyjny, trafiają do legniczan, lokalnych, regionalnych i krajowych instytucji, do ambasad i konsulatów oraz wielu kolekcjonerów zagranicznych. Rok 2009 – to kalendarz ścienny zatytułowany „Śladami filmu Mała Moskwa Waldemara Krzystka”. Wydany w nakładzie 4,5 tys. egzemplarzy (1.500 – duży format, 3.000 – format o połowę mniejszy) zawiera powstałe na planie filmowym fotogramy autorstwa Michała Dobrowolskiego, Wojciecha Skrzydlewskiego i legniczanina Grzegorza Spały. Wydawnictwu temu towarzyszy kalendarzyk listkowy, przygotowany w nakładzie 20 tys. egzemplarzy.
           Każda z pokazanych na kartach kalendarza scen opatrzona jest stosownym fragmentem reżyserskiej wersji scenariusza filmu. Jego autor – Waldemar Krzystek przygotował także własny, bardzo osobisty wstęp do kalendarza, zatytułowany „Moja Mała Moskwa”. Nawiązał w nim do swych wspomnień z przeżytych w Legnicy lat dzieciństwa i młodości.
           Autor był oczywiście honorowym gościem wieczoru. Kilkaset chętnych osób obdarował składanym na egzemplarzach wydawnictwa autografem. Wraz z Prezydentem Tadeuszem Krzakowskim dokonał odsłonięcia kart kalendarza. Gospodarz miasta serdecznie podziękował reżyserowi za wspaniałe dzieło, nagrodzone w Gdyni Złotymi Lwami, ukazujące bardzo mało znaną część powojennej historii Legnicy, wręczając mu obraz pędzla Edwarda Mirowskiego.
           W programie wieczoru był także koncert ballad Bułata Okudżawy, śpiewanych po rosyjsku i po polsku przez białostockiego barda kresowego Anatola Borowika.

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 01.12.2008 | Wyświetleń: 56
Powrót na listę aktualności

Zobacz także