Przetarg na przebudowę al. Piłsudskiego

Przetarg na przebudowę al. Piłsudskiego
12.03.2018
Przetarg na przebudowę al. Piłsudskiego

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił drugi przetarg na przebudowę al. Piłsudskiego od kładki dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy. Termin składania ofert do 23 marca.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu ZDM unieważnił pierwszy przetarg. Powodem były zbyt wysokie ceny zaoferowane przez firmy, które do niego przystąpiły. Konsorcjum:  Przedsiębiorstwo Transportowo – Budowlane oraz Przedsiębiorstwo Drogowo – Inżynieryjne Stop zaproponowało - ok. 8 mln 350 tys. zł., a drugi oferent Berger Bau Polska – ok. 8 mln 315 zł.   Miasto na tę inwestycję , bazując na kosztorysie inwestorskim,   zamierzało przeznaczyć - 6 mln zł 480 tys. zł. Rozbieżności sięgały więc ok. 1,9 ml zł. Dlatego ogłoszony został nowy przetarg.  

Przebudowa obejmie obie jezdnie al. Piłsudskiego na odcinku ok. 450 m, od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy, wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zbudowane będzie nowe oświetlenie uliczne, a zieleń w pasie drogowym  poddana rekultywacji. Przy wybudowanym rondzie turbinowym(u zbiegu Piłsudskiego, Marsa i Galileusza.  powstanie kolejne aktywne przejście dla pieszych, podobne do tego, które funkcjonuje na ul. Wrocławskiej, przy głównej bramie Cmentarza Komunalnego.

U zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, przewidziane jest wyniesione skrzyżowanie.

Ta inwestycja została wpisana na ostateczną listę projektów zakwalifikowanych do dotacji w wysokości 50 proc. z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.03.2018 | Wyświetleń: 218
Powrót na listę aktualności

Zobacz także