Rekordy w naszym parku

Rekordy w naszym parku
12.01.2018

W 2017 roku palmiarnię i mini-zoo w parku Miejskim odwiedziło prawie 160 tys. osób. To niezwykły rekord, bo rok wcześniej miejsca te zwiedzało 80 tys. osób.

Największą frekwencją cieszyły się Festiwal Roślin Owadożernych, 3. urodziny mini-zoo i Mikołajki - jako impreza towarzysząca inauguracji iluminacji świątecznej.

W czerwcu 2017 r. w palmiarni i mini-zoo po raz pierwszy odbył się Festiwal Roślin Owadożernych. Impreza odniosła niebywały sukces frekwencyjny. Unikatowa ekspozycja przyciągnęła do zabytkowego parku ponad 20 tysięcy miłośników roślin i kwiatów z Legnicy i wielu innych miejscowości.

Zwiedzający stali w długich kolejkach, by obejrzeć niezwykłe okazy botaniczne i kupić rośliny. W ciągu trzech dni około trzech tysięcy owadożernych egzemplarzy trafiło do domowych kolekcji.

- Byliśmy z naszą ekspozycją w wielu metropoliach, ale takiego, jak w Legnicy zainteresowania i entuzjazmu nie widzieliśmy jeszcze nigdy – mówili botanicy z firmy Roraima Świat Roślin. - Jest się z czego cieszyć, bo aż co piąty legniczanin odwiedził nasz wspólny, festiwal. Chcemy tu powrócić w przyszłym roku.

Legnickie mini-zoo z ogrodami tematycznymi, zlokalizowane w parku Miejskim przy palmiarni, we wrześniu ukończyło trzy lata. Z tej okazji legniczanie z całymi rodzinami przybyli na urodziny.

- Bardzo się cieszę, że to miejsce jest tak popularnie wśród legniczan. Stworzyliśmy je z myślą o rodzinnym wypoczynku i przyjaznej edukacji przyrodniczej – powiedział na urodzinach prezydent Tadeusz Krzakowski.

            Kolejny sezon parkowych atrakcji jeszcze przed nami, ale już teraz planuje się tam wiele ciekawych wydarzeń.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.01.2018 | Wyświetleń: 96
Powrót na listę aktualności

Zobacz także