Sąd po raz kolejny zajmie się budynkiem z kinem Ognisko

Sąd po raz kolejny zajmie się budynkiem z kinem Ognisko
28.02.2018

Sąd Rejonowy w Legnicy (I Wydział Cywilny) wstrzymał eksmisję budynku z kinem Ognisko od Legnickiej Spółdzielni Spożywców Społem na rzecz miasta.

Spółdzielnia wnosi bowiem o wznowienie postępowania w sprawie nakazania  wydania tego budynku miastu, które zakończyło się blisko dwa lata temu. Ta sprawa zostanie rozpoznana przez sąd 15 marca. I od werdyktu sądu będzie zależało jak dalej potoczą się losy sporu miasta ze spółdzielnią.

Przypomnijmy. W kwietniu 2017 r. zapadł wyrok o przyznaniu miastu części budynku zajmowanego przez Społem. Spółdzielnia tego nie zrobiła. Miasto wezwało więc Społem do wydania nieruchomości 22 lutego br. Ale już na etapie przedegzekucyjnym  Spółdzielnia wniosła o wstrzymanie wyroku i wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem w kwietniu 2017.   

 Przypomnijmy. Kino Ognisko zostało zamknięte przez firmę Odra Film w 2009 roku. Dwa lata później wojewoda przekazał miastu kino. Prezydent rozpoczął starania o wywłaszczenie Legnickiej Spółdzielni Spożywców Społem, która zarządzała drugą częścią budynku, wynajmując je różnym podmiotom na prowadzenie działalności gospodarczej i zarabiając na tym.  

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 28.02.2018 | Wyświetleń: 1128
Powrót na listę aktualności

Zobacz także