Straż Miejska i Policja pomagają bezdomnym

Straż Miejska i Policja pomagają bezdomnym
06.02.2018

Temperatura spadająca poniżej zera to trudny czas dla osób pozostających bez dachu nad głową. W związku z „Akcją Zima” funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami legnickiej Policji od 6 lutego kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne.

Celem akcji jest dotarcie do największej ilości bezdomnych i ludzi będących w trudnej sytuacji życiowej. Wspólne patrole skupiają się na osobach, które przebywają w pustostanach, działkowych altanach, wnękach budynków czy pomieszczeniach zsypowych. Miejsca te nie gwarantują im bezpieczeństwa, nie tylko z powodu zagrożenia mrozem, ale też niewłaściwym obchodzeniem się z urządzeniami grzewczymi, mogącymi spowodować zaczadzenie czy spożywaniem alkoholu. Wspólna akcja potrwa 3 dni.

- Pamiętajmy, bezdomność to nie zawsze wybór, to czasami konieczność - mówi Justyna Janusz ze Straży Miejskiej w Legnicy. - Nie udawajmy, że nie widzimy bezdomnych, nie mijajmy ich obojętnie. Osoba leżąca na ławce czy na chodniku to sygnał do działania, do natychmiastowej pomocy. Każda minuta może decydować o ludzkim zdrowiu i życiu. Mroźna noc spędzona na ławce czy w pustostanie może skończyć się tragicznie – podkreśla funkcjonariuszka.

 

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 06.02.2018 | Wyświetleń: 69
Powrót na listę aktualności

Zobacz także