Tylko w ciągu miesiąca miasto interwencyjnie zebrało ponad siedem ton śmieci

Tylko w ciągu miesiąca miasto interwencyjnie zebrało ponad siedem ton śmieci
21.02.2018

Tylko w ciągu miesiąca w Legnicy uprzątnięto ponad siedem ton różnego rodzaju śmieci z terenów miejskich. Akcja uruchomiona w styczniu tego roku prowadzona jest w ramach interwencyjnego porządkowania miasta. W najbliższym czasie będą sprzątane tereny przy ul. Śląskiej, Łowickiej, Bielańskiej i Wielogórskiej.

W tym roku przeprowadzono już trzy takie akcje. Jak informuje Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta, dotychczas uprzątnięto tereny przy al. Rzeczypospolitej, Ogrodowej (za kortami), Jaworzyńskiej 20 (wnętrze blokowe), okolice ul. Szwoleżerów. We współpracy ze Strażą Miejską skontaktowano się z właścicielami byłego marketu Tesco przy ul. Śląskiej i wyegzekwowano uporządkowanie terenu, który wyglądał jak śmietnisko.

Odpady, które zamiast trafić do kontenerów, wyrzucane są np. na skwerach czy innych miejscach, to śmieci kuchenne, plastikowe i szklane butelki, zużyte opony samochodowe, stare meble i inne. Niestety, wyrzucane przez mieszkańców.

Tradycyjnie, jak każdego roku, w kwietniu i maju prowadzone będzie wiosenne sprzątanie miasta. Osoby bezrobotne będą porządkowały najbardziej zaśmiecone rejony. Akcja zostanie powtórzona we wrześniu. Każdego roku usuwane są w jej ramach setki ton śmieci.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.02.2018 | Wyświetleń: 683
Powrót na listę aktualności

Zobacz także