Uczniowie I ogólniaka pośród najlepszych europejskich informatyków

04.12.2008

             Jak informuje Halina Tamioła – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, uczniowie tej szkoły zostali zaproszeni do pozakonkursowego udziału w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowo-Wschodniej w Programowaniu Zespołowym CEPC’08, przeprowadzonych we Wrocławiu w dniach 28-30 listopada br.
             Mistrzostwa zorganizowali Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urząd Miasta Wrocławia. Uczestniczyło w nich 70 ekip młodych informatyków z najlepszych uczelni Polski, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii i Chorwacji. Zwyciężył trzyosobowy zespół z Uniwersytetu Warszawskiego, który w kwietniu 2009 roku weźmie udział w Mistrzostwach Świata.
             Organizatorzy, poza konkursem głównym, zaprosili do udziału w informatycznych zmaganiach reprezentacje najlepszych liceów w Polsce: III LO w Gdyni, XIV LO z Wrocławia, XIV LO z Warszawy, I LO z Biełegostoku, V LO z Krakowa, VIII LO z Katowic, VI LO z Bydgoszczy oraz I LO z Legnicy.
Legniczanie uplasowali się w pierwszej połowie ogólnej listy rankingowej Mistrzostw, co oznacza, że wyprzedzili ponad 30 drużyn akademickich. Ekipę I LO stanowili: Tomasz Rzepecki (kl. IIIa), Jakub Stępniewicz (kl. IIIa) i Michał Flendrich (kl. IIa).

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 04.12.2008 | Wyświetleń: 73
Powrót na listę aktualności

Zobacz także