W ocenie MON nasze miasto jest wręcz modelowe

W ocenie MON nasze miasto jest wręcz modelowe
26.02.2018

Ministerstwo Obrony Narodowej oceniło Legnicę jako przykład wzorowego, modelowego wręcz opracowania dokumentacji i funkcjonowania Stałego Dyżuru Prezydenta Miasta.

Stały dyżur jest służbą organizowaną w stanie stałej gotowości obronnej państwa. Jego działanie można porównać do działania służby dyżurnej w wojsku lub określonych służb cywilnych (Policja, Straż Pożarna). Z chwilą jego uruchomienia bierze on na siebie całodobowo przekazywanie informacji i sygnałów od wyższych organów oraz realizację zleconych zadań. Przedstawiciele Ministerstwa wysoko ocenili także realizację zadań dotyczących świadczeń wojskowych, które również realizuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Podsumowanie realizacji zadań z zakresu zadań obronnych odbyło się podczas odprawy metodycznej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim (22 lutego). Głównym punktem odprawy było omówienie uwag z kontroli kompleksowej, przeprowadzonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim i wybranych jednostkach samorządu terytorialnego we wrześniu ubiegłego roku. Postępowanie sprawdzające i kontrolne objęło również Legnicę. Realizację zadań obronnych Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej legnickiego Urzędu Miasta kontrolowali wysocy oficerowie Ministerstwa Obrony Narodowej. W raporcie pokontrolnym Legnica została wskazana jako przykład wzorowego, modelowego wręcz opracowania dokumentacji i funkcjonowania Stałego Dyżuru Prezydenta Miasta.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.02.2018 | Wyświetleń: 262
Powrót na listę aktualności

Zobacz także