W piątek idziemy do Galerii

W piątek idziemy do Galerii
11.01.2018

W piątek, 12 stycznia, legnicka Galeria Sztuki zaprasza na inaugurację nowego roku wystawienniczego. Odbędą się aż dwa ciekawe wernisaże, a obu tym wydarzeniom towarzyszyć będzie loteria noworoczna z atrakcyjnymi nagrodami.

Na początek, o godz. 18.00 w Galerii RING (Rynek 12), wernisaż przekrojowej wystawy wybranych prac powstałych w latach 2012-2017 w ramach Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno Rzeźbiarskiego w Bolesławcu.

O 18.45 spotykamy się natomiast w Galerii Sztuki (plac Katedralny 1) na wernisażu wystawy, podsumowującej 25 lat pracy artystycznej Grzegorza Sztwiertni – uznanego artysty, uhonorowanego ostatnio prestiżową nagrodą im. Jana Cybisa. O tej wystawie pisaliśmy 9 stycznia.

Przekrojowa wystawa prac z dorobku bolesławieckiej imprezy o ponad 50-letniej tradycji zagości w Legnicy po raz pierwszy. W Galerii RING prezentowany będzie wybór prac powstałych w ramach spotkań plenerowych na przestrzeni ostatnich 5 lat. Zobaczymy efekty zmagań artystycznych z gliną i eksperymentowania z dostępnymi w bolesławieckich fabrykach surowcami, a zatem rozmaite realizacje ceramiczne: formy rzeźbiarskie, instalacje i kompozycje przestrzenne, różnorodne pod względem doboru środków wyrazu artystycznego i stylistyk.

Plenery odbywają się co roku w okresie letnim. Do Bolesławca zjeżdżają wówczas artyści - ceramicy z całego świata, m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Słowacji, krajów skandynawskich, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a nawet Australii, by wspólnie uczestniczyć w działaniach artystyczno-happeningowych. Tworzą oni w miejscowych zakładach, a efekty ich pracy prezentowane są w formie wystaw poplenerowych w ośrodkach kultury, muzeach i instytucjach wystawienniczych w kraju i za granicą.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 11.01.2018 | Wyświetleń: 112
Powrót na listę aktualności

Zobacz także