Weekendowe propozycje teatralne

19.12.2008
 
20 i 21 grudnia (sobota, niedziela) o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Modrzejewskiej wystawiony będzie spektakl Petera Weissa "MARAT-SADE" Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata przedstawione przez zespół aktorski przytułku w Charenton pod kierownictwem pana de Sade w reż. Lecha Raczaka.
 
„Reżyser zbudował swój spektakl z niezwykłą precyzją. Każdy detal, najdrobniejszy ruch jest dokładanie przemyślany, narastający rytm, tempo, pauzy na absolutnej ciszy, po których padają istotne kwestie – to wszystko sprawia, że przez bite półtorej godziny widzowie są maksymalnie skupieni. (…)
 
Akcja dzieje się jednocześnie na kilku planach. Podziwiałem aktorów i statystów, którzy nawet przez ułamek sekundy nie wychodzili z ról, nawet wtedy, gdy akcja działa się po przeciwnej stronie. Scenografia, wielki okrąg, dla którego naturalnym tłem jest architektura wnętrza teatru – loże i balkony – zachwyca swoją urodą. Ten okrąg – scena – zbudowany został na widowni legnickiego teatru po zdemontowaniu foteli. Widzowie siedzą na scenie.
 
Podejrzewam, że trudno byłoby tę inscenizację Raczaka zrealizować w jakimś innym teatrze. To bardzo ważny spektakl w historii legnickiej sceny ”
– pisał Krzysztof Kucharski („Polska – Gazeta Wrocławska”).

"MARAT-SADE"
Reżyseria – Lech Raczak,
Scenografia – Piotr Tetlak, 
Kostiumy – Ewa Tetlak,
Muzyka – Katarzyna Klebba, Paweł Paluch
bilety: 25 zł, 15 zł (ulgowy)
Rezerwacja telefoniczna pod nr 076/ 72 33 505, 076/ 72 33 520  lub mailowa:
bilety@teatr.legnica.pl.
Opublikował: admin_l | Dodano: 19.12.2008 | Wyświetleń: 66
Powrót na listę aktualności

Zobacz także