ZŁOTE DZIECI – MARTICO CUP 2008

ZŁOTE DZIECI – MARTICO CUP 2008
09.12.2008


 

            Jak poinformował Pan Piotr Szymczewski – w nocy z czwartku na piątek (4-5 grudnia) w doskonałych humorach legnickie „Złote Dzieci” powróciły z tanecznych Mistrzostw Świata. Bilans? Jedenaste miejsce duetu, formacja - piąta i Wicemistrzostwo Świata dla Piotra Stopyry. Biorąc pod uwagę rangę i rozmiar imprezy, wynik uznać trzeba za imponujący.
           W tanecznym maratonie uczestniczyło ponad 3.500 tancerzy z 27 krajów świata. Tegoroczne Mistrzostwa odbywały się w dniach 2-7 grudnia w miejscowości Martin na Słowacji. W pierwszych trzech dniach walczono o medale w kategoriach disco dance, natomiast od piątku do niedzieli - w kategorii street dance show. 1
Był to trzeci występ legnickiego zespołu w tak prestiżowej imprezie. W 2004 roku na Mistrzostwach Europy „Złote Dzieci” ze Spółdzielczego Domu Kultury Kopernik uplasowały się na szóstej pozycji, rok później do Legnicy powróciły z Mistrzostw z siódmym miejscem. Tegoroczny wynik świadczy o ciągłym postępie zespołu i niewątpliwie jest powodem do dumy.
          Wielki sukces stanowi tytuł Wicemistrza Świata Piotra Stopyry, zdobyty w kategorii disco dance chłopców do lat 11. Na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy, którego umiejętności w niczym nie przewyższały talentu Piotrusia. Żaden sukces nie przychodzi łatwo. Ten jest efektem ciężkiej pracy dzieci i Pani Moniki Kuligowskiej, instruktorki i choreografa zespołu, poświęcenia rodziców i grupy zapaleńców, którzy uczynili wszystko, by wyjazd na Mistrzostwa doszedł do skutku.
Warto też wspomnieć o tych wszystkich, którzy w nasze dzieci uwierzyli i wyciągnęli do nich swą pomocną dłoń – pisze Pan Piotr Szymczewski. Składamy im wielkie podziękowania w imieniu kadry zespołu, wszystkich dzieci i ich rodziców. Za kilka dni na stronie zespołu www.zlotedzieci.com.pl dostępna będzie galeria zdjęć, a krótką relację z Mistrzostw będzie można również obejrzeć w TV „Dami”.

Opublikował: dborowiec_l | Dodano: 09.12.2008 | Wyświetleń: 89
Powrót na listę aktualności

Zobacz także